Azt már tudjuk, hogy mi okozza a visszérbetegségek kialakulását, illetve, hogy többféle modern műtéti kezelés is elérhető a visszeres panaszok megszűntetésére. Most azonban nézzük, hogy melyek azok a gyógynövények, amelyek segítségünkre lehetnek, ha visszeres panaszok enyhítésére házi gyógymódokat keresünk
Előzetesen viszont továbbra is fontosnak tartjuk hangsúlyozni, hogy a házi praktikák, életmódbeli tippek nem jelentenek megoldást a visszérbetegségre! Csupán segítenek a megelőzésében, a visszeres panaszok enyhítésében vagy a már kialakult visszértágulat továbbromlásának elkerülésében.
A gyógynövények ereje visszeres panaszokra
A különböző gyógynövények jótékony hatással lehetnek a visszeres panaszok enyhítésére. Egyes fajták gyulladáscsökkentők, mások erősítik a vénákat. Akadnak azonban olyanok is, amelyek a vér alvadékonyságát csökkentve akadályozzák meg a vérrögök kialakulását.

Szúrós csodabogyó
Ez a kevésbé ismert, piros bogyós növény kiválóan alkalmazható kenőcs formájában vagy szájon át bevéve is. Szűkíti a hajszálereket, erősíti az érfalakat, valamint fokozza a vénák rugalmasságát, amely pozitívan hat a vár áramlására.
Orvosi somkóró
Flavonoid tartalma miatt véralvadásgátló, ödémacsökkentő és gyulladáscsökkentő hatású, valamint csökkenti a vérrögképződést is. Szájon át alkalmazva azonban könnyedén túladagolható, így érdemesebb külsőleg használni. Kumarin tartalmuk miatt vadgesztenye készítménnyel együtt használva különös figyelmet kell fordítanunk az alkalmazni kívánt mennyiségekre.


Körömvirág
A hazánkban is elterjedt növényt kenőcs formájában érdemes alkalmazni, rendszeres használatának köszönhetően javul a bőr vérellátása, emellett hámosító, sebgyógyító és gyulladáscsökkentő hatással bír, amely igazi megmentője lehet a visszeres panaszoknak.
Varázsmogyoró
Magas tannin tartalmának köszönhetően érösszehúzó hatással bír, ráadásul nem csak krém, de kapszula formájában is alkalmazható. A benne lévő vegyületeknek köszönhetően visszaadják a vénák falának rugalmasságát, enyhítik a vénatágulatot és az ezzel kapcsolatos fájdalmat is.

+1: A visszérbetegség doktora – Vadgesztenye
A vadgesztenyében található eszcin hatóanyag megakadályozza a vérrögképződést, a vénás visszaáramlást, ezek mellett pedig erősíti az érfalakat, valamint gyulladáscsökkentő hatású. A magból előállított készítmények egyaránt használhatók trombózis vagy értágulat okozta ödéma és lábszárfekély enyhítésére is. Nem csak a mag, de a gesztenyefa kérge is hasznosítható, hiszen a benne lévő eszkulin csökkenti a hajszálerek áteresztőképességét és növeli azok ellenállását.
Ön is visszérbetegséggel küzd? Lépjen velünk kapcsolatba, kérjen konzultációs időpontot!
További hasznos tartalmakért kövesse be Facebook oldalunkat!